Zoeken

Verwachtingen management LLV

Het is belangrijk dat alle betrokken partijen dezelfde verwachtingen hebben over het vervoer en dat de spelregels bij iedereen bekend zijn. Communicatie is een belangrijk onderdeel van het contractmanagement.

Soms blijkt dat de leerlingen of ouders meer verwachten van het vervoer dan conform het contract is afgesproken. Goede onderlinge communicatie is mede daarom van groot belang. Gemeenten kunnen daarin een rol spelen door verwachtingen te managen. De zes stappen:

  1. Nieuwe gebruikers informeren over de belangrijkste spelregels in een vervoerfolder, waarbij deze communicatie wordt afgestemd met partijen die ervaring hebben in communicatie naar specifieke (zwakkere) doelgroepen.
  2. De spelregels van het vervoer duidelijk communiceren naar leerlingen en ouders in een vervoerreglement.
  3. In een nieuwsbrief leerlingen en ouders blijven informeren over het vervoer en daarmee de kennis up-to-date te houden.
  4. In de communicatie over (spel)regels ook scholen betrekken.
  5. Een gedragsreglement opstellen met de rechten en plichten van alle partijen, waar alle betrokken partijen (gemeente, vervoerder, leerling, ouders en scholen/instellingen) zich aan moeten houden.
  6. Overleg faciliteren zodat partijen met elkaar in gesprek gaan in plaats van naar elkaar wijzen. Hierdoor ontstaat meer begrip voor elkaar.